, ,

پماد ترمیم کننده الفا OINTMENT ALPHA

Availability:

در انبار موجود نمی باشد


سنجش

آلفا، پماد ترمیم کننده زخم است که اثرات ضد التهابی مناسبی بر روی پوست دارد. این پماد، گیاهی است از این رو عوارض کورتون ها و دیگر فرآورده های مشابه را ندارد.

۱۱,۵۰۰ تومان

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

پماد آلفا یک ترمیم کننده کاملا طبیعی است که تاثیر بی نظیری در درمان انواع زخم ها و آسیب های پوست دارد. پماد آلفا جهت درمان مناسب سوختگی پوست و کنترل عوارض آن استفاده می شود.همچنین خواص ضد التهابی منحصر به فرد پماد آلفا باعث تسکین سریع انواع التهاب می شود.
اجزای فرآورده: عصاره برگ گیاه حنا (۱۰ g)، عصاره ریزوم گیاه زردچوبه (۰.۵ g)، تربانتین ( ۲۰ g) .
مواد موثر: مشتقات نفتالن (۱ و ۴- نفتاکینون ها) بویژه لاوسون ، تانن ، روغن های فرار(نظیر آلفا وبتا تومرون) ، کورکومینوئیدها (نظیر کورکومین و زینجیبرون)
مکانیسم اثر

مکانیسم اثر دقیق این فرآورده مشخص نیست.بنظر می رسدعصاره حنا با داشتن لاوسون و تانن دارای خاصیت قابض و ضد باکتری است.
هشدارها

۱- در سوختگی ناحیه صورت، اگر پماد آلفا وارد چشم شد، چشم را به آرامی با آب ولرم بشویید.
۲- از درمان خودسرانه سوختگی های عمیق یا وسیع با این دارو بدون نظارت پزشک خودداری کنید .
نکات قابل توصیه

۱-در درمان سوختگی با آلفا برای کسب نتیجه‌ی مطلوب، در درجه اول باید صبور باشید .
۲-همزمان با آلفا، سایر داروهای سو ختگی را روی زخم استفاده نکنید .
۳-از تماس لباس‌های غیر نخی با موضع جلوگیری کنید.
۴-در مورد نوزادان ، شستشوی موضع و خشک کردن آن قبل از استفاده از آلفا ضروری است. تا آنجا که ممکن است شستشو را با صابون‌های قالبی و آب ولرم انجام دهید و از مایع دستشویی یا شامپو استفاده نکنید.
۵-توجه داشته باشید که پماد آلفا ممکن است بر روی لباس رنگ باقی گذارد. ماساژ ملایم هنگام پانسمان و دادن زمان برای جذب پماد به پوست ، تاثیر رنگی را کمتر می‌کند .
۶-در درمان التهاب ناشی از لیزر با آلفا موضع را تا یک ماه از آفتاب محافظت نمایید.
۷-برای بیماری‌های پسوریازیس و اگزما درمان قطعی گزارش نشده است؛ ولی بکار بستن تجربیات ما برای این بیماران بسیار مفید است:
الف) تغذیه: غذاهایی مانند سوسیس و کالباس ، پیتزا، بادمجان، سیر، ترشیجات، خیارشور، خرما، گردو ، موز ، پسته و ادویه به خصوص فلفل را در رژیم غذایی خود تا آنجا که ممکن است کم کنید.
ب) ماساژ شبانه‌ی شانه‌ها و پاها همراه با نفس عمیق و آهسته در جلوگیری از عود بیماری و سرعت بخشیدن به بهبودی ، بسیار کمک می‌کند .
۸-در مورد حجامت، بریدگی ، خراش و ساییدگی ، حداقل تا ٢ ماه موضع را در برابر آفتاب محافظت نمایید.
۹-در مواردى که پیوند پوست یا گرافت انجام شده است تا زمان جوش خوردن پیوند و بازکردن پانسمان اولیه ، از آلفا استفاده نکنید. پس از جوش خوردن آن فقط حاشیه‌هاى گرافت را طبق روش بیان شده برای بخیه، با آلفا پانسمان کنید .
۱۰-استفاده از پماد آلفا موجب کاهش رشد اِسکار پس از ترمیم زخم می‌شود. چنانچه بعد از ترمیم، باز هم شاهد رشد اِسکار بودید، از کرم اِسکار رژودرم استفاده کنید.
مقدار مصرف

مقدار معمول برای سوختگی : هر ۲۴ ساعت یکبار برای پانسمان بسته و روزی ۳ بار برای پانسمان باز. بین ٣ تا ٣٠ روز که به عمق سوختگی بستگی دارد. هنگامی که پوست حداکثر زیبایی طبیعی خود را بازیابد، ترمیم کامل شده است. در سوختگی‌های بسیار عمیق ممکن است زمان ترمیم تا ٢ ماه یا بیشتر طول بکشد .
مقدار معمول برای ادرار سوختگی نوزادان و عرق سوز شدن : روزانه ۳ بار با حداقل ۵ ساعت فاصله زمانی که التهاب برطرف شود. استفاده طولانی مدت از آلفا برای نوزاد ضرری ندارد. با این حال اگر بعد از ۴۸ ساعت استفاده از آلفا هیچ بهبودی مشاهده نشد، به پزشک مراجعه کنید .
مقدار معمول برای التهاب ناشی از لیزر : روزانه، ۲ بار.تا زمانی که التهاب کاملا برطرف شود از پماد آلفا استفاده کنید .
مقدار معمول برای حساسیت‌های پوستی ، اگزما و پسوریازیس :برای پانسمانِ باز روزانه ۵ بار و برای پانسمان بسته روزانه ۲ بار،تا زمان بهبودی التهاب یا ضایعات پوستی از پماد استفاده کنید.
مقدار معمول برای حجامت، بریدگی، خراش و ساییدگی : برای پانسمان باز روزانه ۳ تا ۴ بار و برای پانسمان بسته روزانه یک ‌بار،تا وقتى که زخم به طور کامل ترمیم شود از کرم استفاده کنید.
مقدار معمول برای جلوگیری از آثار بخیه – اثر ضد اسکار : براى پانسمانِ باز روزانه ۳ بار و براى پانسمانِ بسته روزانه یکبار.بمدت یک ماه.
مقدار معمول برای زخم ناشی از درم ابریشن : روزانه ٢ بار.تا زمان ترمیم شدن کامل پوست از پماد آلفا استفاده کنید.
موارد مصرف دارو

سوختگی ها , زخم ها و التهابات پوستی
موارد منع مصرف دارو

سوختگی های عمیق , ازدیادحساسیت به این دارو و ترکیبات آن , پیوند پوست
عوارض جانبی دارو

واکنش های حساسیتی
گروه های دارو

پوستی
مصرف در بارداری دارو

در صورت صلاح دید پزشک مصرف شود.
تولید کننده های دارو

نظر فروشنده

0.0 به طور کلی
0
0
0
0
0

نخستین نفری باشید که دیدگاهی را برای “پماد ترمیم کننده الفا OINTMENT ALPHA” ارسال می کنید

امتیازی داده نشده است.