, , , , , , , , , , ,

قرص گارسین ۵۰۰

Availability:

در انبار موجود نمی باشد


سنجش

کم کننده چربی خون

ضد فشارخون, فيبرينوليتيک

کم کننده قند خون

۱۹,۴۰۰ تومان

در انبار موجود نمی باشد

دستور مصرف:

در بزرگسالان روزی دو نوبت هر نوبت یک قرص ( ۵۰۰ میلی گرم) با کمی آب میل شود.

 

سیر دارای اثر کم کننده کلسترول خون است که این اثر به خوبی در مطالعات روی حیوانات و روی بیماران مبتلا به فشارخون بالا به اثبات رسیده است. این اثر مربوط به ماده دی الیل دی سولفید که حاصل تجزیه آلیسین است میباشد(۱).
کاهش چربیهای خون و نسوج در مطالعاتی که روی حیوانات تحت درمان با رژیم غذائی محتوی پودر سیر یا روغن سیر و یا آلیسین انجام گرفته به خوبی ثابت گردیده است(۲و۳). آثار مفید سیر در انسان عبارتنداز: کاهش کلسترول و تری گلیسیرید های سرم و لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL)(۹) و افزایش میزان HDL(۴). همچنین نشان داده شده است که همراه کردن سیر با یک غذای چرب مانع جذب چربی شده و در نتیجه غلظت چربی در خون بالا نمیرود(۵). اثر پائین آورنده کلسترول سیر وابسته به مقدار مصرف میباشد. مکانیسم اثر آن شامل وقفه سنتز لیپید و افزایش دفع استرولهای اسیدی و بازی است(۶). به نظر میرسد که این اثــر مربوط به کاهش بیوسنتز تری اسیل گلیسرول است که خود ناشی از کاهش نسجیNADPH میباشد و افزایش هیدرولیز تری اسیل گلیسرول توسط افزایش فعالیت لیپاز و غیرفعال شدن آنزیمهای دخیل در سنتز لیپیدها است. شاید مهمترین ارزش سیر در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی عروقی اثر ضد تصلب شرائین آن باشد. در یک مطالعه دوسوکور همراه با کنترل پلاسبو بر روی ۲۳ بیمار معلوم شده است که قرص محتوی سیر اثر تصلب زائی (atherogenicity) لیپوپروتئینها با چگالی کم را کاهش میدهد(۸). همچنین در یک مطالعه آینده نگر روی ۲۰۲ فرد سالم در دو گروه کنترل و تحت درمان با سیر از طریق اندازه گیری کشش پذیری (elasticity) شریان آئورت معلوم شد که سیر افزایش سختی و سفتی شریان و ابسته به سن را کاهش میدهد(۱۰). مطالعات کنترل شده چندی اثر پائین آورنده فشارخون سیر را به اثبات رسانیده است. هشــت مطالعه بالینی جمعا” بر روی ۴۱۵ بیمار فشارخونی که تحت درمان با فرآورده های محتوی سیر قرار گرفته اند نشان میدهد که سیر موجب کاهش قابل ملاحظه فشارخون آنها شده است(۷). میزان کاهش فشارخون ۱۱ میلیمتر در فشار سیستولیک و ۵ میلیمتر فشار دیاستولیک بوده است که این میزان کاهش از نظر آماری کاملا” قابل ملاحظه میباشد. از طریق مطالعات اپیدمیولوژی معلوم شده است که تشکیل فیبرینوژن زیاد یک عامل تشدید کننده برای بیماری قلبی و عروقی است(۱۱). مطالعات بالینی اولیه ارتباط بین سطح خونی فیبرینوژن و بیماری قلبی عروقی را معلوم نموده است. در طی ۴ سال مطالعه پی گیر معلوم شده است که ارتباط قوی تری بین مرگهای ناشی از اختلالات قلبی عروقی و سطح خونی فیبرینوژن است تا سطح خونی کلسترول. این ارتباط در پنج مطالعه اپیدمیولوژی آینده نگر به اثبات رسیده است(۱۱). اثر فیبرینولیـتیک سیر در بیماران مبتلا به بیماریهای ایسکمی قلب تحت درمان روزانه با سیر به مدت یک ماه مطالعه گردیده است و نشان داده شده که اثر فیبرینولیتیک به میزان ۷۲% تا ۸۵% افزایش یافته و موجب کاهش غلظت فیبرینوژن سرم میشود(۳و۲و۱).
به طور کلی میتوان نتیجه گرفت که فرآورده های سیر میتوانند فعالیت فیبرینولیتیک سرم را در انسان افزایش دهند, این افزایش در اولین ساعت بعد از مصرف آغاز شده و به مدت ۱۲ ساعت ادامه میبابد(۱۲). تراکم پلاکتی بیش از حد به طور شدیدی وابسته به آترواسکلروز, بیماری قلب و سکته های قلبی است. در یک مطالعه بر روی ۱۲۰ بیمار مبتلا به تراکم پلاکتی تحت درمان با ۹۰۰ میلی گرم/ روز از یک فرآورده سیر محتوی ۳/۱% آلیین و یا کنترل پلاسبو قرار گرفتند. در گروه تحت درمان با سیر تراکم پلاکتی خود به خود از بین رفت و گردش خون در عروق باریک پوست به میزان ۴/۴۷% افزایش
یافته ویسکوزیته پلاسما به میزان ۲/۳% کاهش یافت. همزمان فشارخون دیاستولی نیز کم شد(۱۴). کاهش قند خون و افزایش غلظت انسولین در خون متعاقب مصرف الیل پروپیل– دی سولفید گزارش شده است.

نظر فروشنده

0.0 به طور کلی
0
0
0
0
0

نخستین نفری باشید که دیدگاهی را برای “قرص گارسین ۵۰۰” ارسال می کنید

امتیازی داده نشده است.