, , , , , , , , ,

قرص جینکوگل


سنجش

کد بهداشتی1228030345
تعداد در بسته30 عدد
شرکت سازندهGoldaru
– درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی
– درمان کم شدن حافظه و یا اختلالات ادراکی، سرگیجه، وزوز گوش، سردرد، اضطراب، افسردگی و خستگی
– بهبود اختلالات عروقی محیطی، زوال عقل (آلزایمر)

۲۲,۲۰۰ تومان

ترکیبات ( در محصول ) :
نام مقدار نیاز روزانه
Ginko Biloba Extract ۴۰mg *
موارد مصرف :
درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی و زوال عقل
——————-
شرایط نگهداری :
در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید تگهداری شود
——————-.
روش مصرف :
روزی سه مرتبه، هر بار یک تا دو قرص با کمی آب میل شود.
——–
هشدار مصرف :
در بیماران تحت درمان با داروهای ضد انعقاد یا ضد پلاکتی با احتیاط مصرف شود.
——————-
توضیحات :
– مواد مؤثره :
برگ جینگوبیلوبا دارای گلیکوزیدهای جینکگو فلاون یا هتروزیدهای جینکگو (مولکول فلاونوئید متصل به قند)، چندین مولکول ترپنی (جینکگولیدها و بیلوبالید) و اسیدهای ارگانیک می باشد.
سه فلاونوئید عمده گیاه جینگوبیلوبا عبارتند از کورستین، کامپفرول و ایزورهامتین و سایر فلاونوئیدها عبارتند از پروانتوسیانیدین ها (هیدروکاتشین) بیلوبتین، جینکگتین (Ginkgetin) و ایزوجینکگتین وکاتشین، بیفلاونوئیدها، جینکگو لیک اسیدها و استرول ها.
——————–
– آثار فارماکولوژی :

۱ – آثار متضاد فعال کننده پلاکت (Platlet-Activating Factor PAF) :
PAF یک فسفولیپید اتری است که توسط پلاکت ها، بازوفیل ها، منوسیت ها و ماکروفاژها تشکیل می شود. یک عامل شدید الاثر ایجاد کننده تراکم پلاکتی و القا کننده علائم آنافیلاکسیی سیستمیک است. جینکگولیدها از عوامل متضاد اختصاصی PAF هستند. آثار آن ها پایا بوده و بعد از مصرف خوراکی به سرعت استقرار می یابد و حتی با مقادیر زیاد ۱۲۰ میلی گرم از مخلوط جینکگولید عوارض جانبی نشان نمی دهد. مقادیر زیاد از دگرانوله شدن سلول های ماستوسیت پیشگیری می کند و بدین علت در درمان ماستوسیتوز سیستمیک مؤثر است. جینکگولیدها به طور نسبی قادر به مقابله با تنگی نفس ناشی از PAF و آنتی ژن ها است.

۲ – آثار روی ایسکمی و گردش خون :
جینکولیدها ضایعات متابولیکی ناشی از ایسکمی مغزی که به طور تجربی ایجاد می شود را پیشگیری کرده و حتی مصرف آن یک ساعت بعد از ظهور آسیب موجب بهبودی می شود. در انسداد قلبی تجربی اندازه انفارکشن را کاهش می دهد و تجویز قبلی جینکگولید می تواند ارتیمی ناشی از ایسکمی قلبی تجربی را متوقف کند. بیلوبالید یک اثر محافظتی شدید روی اعصاب علیه ضایعات ناشی از ایسکمی نشان می دهد. عصاره استاندارد شده گیاه جینکگو ضایعات مغزی ناشی از ایسکمی و هیپوکسی را کاهش می دهد. در یک مطالعه مقایسه ای روی قربانیان سکته مغزی، تزریق داخل وریدی عصاره استاندارد شده جینکگو فعالتر از داروهای مشابه عمل نموده و گردش خون مغزی را تأمین می نماید.

۳ – اثر ضد اکسیدان :
فلاونوئیدهای عصاره جینکگو رادیکال های آزاد را معدوم نموده و پراکسیداسیون لیپیدها و نکروزه شده هپاتوسیت ها را در Rat شدیدتر از ترپن-لاکتون ها در این ویترو پیشگیری می کند. عصاره جینکگو بسیاری از گونه های اکسیژن فعال مانند هیدروکسیل و رادیکال های سوپر اکسید که در مراحل سلولی پراکسیداسیون لیپید دخالت دارند را از بین می برد. عصاره جینکگو به علت اثر ضد اکسیدانی ضایعات بعد از زمان ایسکمی و مرگ سلولی را در سلول های نرونی مغز Rat پیشگیری کرده و ضایعات مرفولوژیکی شبکیه که بعد از آزاد شدن لیپو پراکسید مشاهده می شود را متوقف نموده و یا کاهش می دهد.

۴ – اثر روی حافظه و یادگیری :
شواهد موجود تأیید کننده این امر هستند که عصاره جینکگو دارای خاصیت افزایش دهنده حافظه در حیوانات آزمایشگاهی و انسان می باشد. در ۸ فرد سالم در یک آزمایش دوسوکور، کنترل شده با گروه پلاسبو معلوم شد که تجویز عصاره جینکگو یک ساعت قبل از انجام تست به طور قابل ملاحظه ای حافظه کوتاه مدت را افزایش می دهد. همچنین نشان داده شده است که عصاره جینکگو اعمال ادراکی مغزی را افزایش می دهد.

نظر فروشنده

0.0 به طور کلی
0
0
0
0
0

نخستین نفری باشید که دیدگاهی را برای “قرص جینکوگل” ارسال می کنید

امتیازی داده نشده است.