بدون شک همه می دانیم که مصرف زیاد نمک برای بدن مضر است اما از اینکه دقیقا چه ضررهایی دارد و موجب ایجاد چه نوع بیماری هایی می شود، چندان آگاه نیستیم.

نمک یکی از مواد اصلی و ضروری برای سوخت و ساز و کارکرد صحیح عضلات بدن محسوب می شود اما باید بدانید که مصرف بیش از اندازه آن می تواند به بروز انواع بیماری ها منجر گردد.

بر اساس استاندارد‌های سازمان جهانی بهداشت، حداقل و حداکثر میزان تعیین شده برای مصرف نمک در طول یک روز، ۲ تا ۵ گرم است. این در حالیست که طبق گزارش محققان داخلی، مردم ایران به طور میانگین، روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ گرم نمک مصرف می کنند که دو تا سه برابر بیشتر از استاندارد جهانی محسوب می شود.

باید بدانید که حدود ۴۰ درصد از نمک مصرفی را سدیم تشکیل داده است و واکنش افراد مختلف به نمک با هم فرق دارد. اما تقریبا همه پزشکان، متفق القول توصیه می کنند که برای پیشگیری از فشار خون بالا، باید با احتیاط نمک مصرف کنید. دلیل آن نیز در اینفوگرافیک زیر توضیح داده شده است.

namak

منبع : روزیاتو

در حال نصب پلاگین ها:

چگونه با تنظیم برنامه غذایی، از نفخ جلوگیری کرده و شکم تخت تری داشته باشیم؟

می توان گفت که تقریبا کسی وجود ندارد که به داشتن شکمی بزرگ تمایل داشته باشد. بسیاری از رژیم هایی که افراد در طول زندگی خود می گیرند عمدتا به

مشاهده مطلب
ارسال نظر

از لحاظ علمی کدام بیشتر توصیه می شود؛ دویدن در فضای آزاد یا روی تردمیل؟

برای کسانی که عادت به دویدن مداوم دارند، شاید این موضوع اهمیت داشته باشد که دویدن در فضای آزاد بهتر است یا اینکه اگر این کار بر روی تردمیل انجام

مشاهده مطلب
ارسال نظر